Padomi, lai pasargātu sevi no finanšu krāpniekiem
CERT.LV kiberdrošības eksperts Armīns Palms skaidro, ka krāpnieki bieži izmanto psiholoģisko spiedienu, izliekoties par bankas darbiniekiem, policistiem vai pat ģimenes locekļiem, lai radītu…
Sargājiet savu sirdi (un maku) no romantiskās krāpšanas OUCH! 08/2024
Sāra bija sirsnīga, inteliģenta grāmatvede pirmspensijas gados. Jau vairākus gadus viņa bija atraitne, tāpēc jutās vientuļa – šo sajūtu solīja remdēt tiešsaistes iepazīšanās…
Auksts aprēķins un psiholoģiski “triki” = romantiskā krāpšana
Vārds “romantisks” parasti saistās ar kaut ko skaistu un nedaudz sapņainu, taču romantiskās krāpšanas gadījumā tai pamatā ir racionāla shēma. Tās mērķis ir…
Krāpnieki krīzes situācijās OUCH! 08/2022
Kibernoziedznieki zina, ka viens no labākajiem veidiem, kā pamudināt cilvēkus pieļaut kļūdu, ir radīt steidzamības izjūtu. Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā radīt steidzamības…
Pikšķerēšanas uzbrukumi kļūst viltīgāki OUCH! 07/2022
Pikšķerēšanas uzbrukumi ir kļuvuši par izplatītāko metodi, ko kiberuzbrucēji izmanto pret cilvēkiem darbā un mājās. Pikšķerēšanas uzbrukumi tradicionāli ir e-pasta vēstules, ko sūta…
Drošība interneta vidē, spēlējot spēles OUCH! 06/2022
Tiešsaistes spēles ir aizraujošas, jo jums ir iespēja spēlēt un mijiedarboties ar citiem cilvēkiem, kuri atrodas citviet pasaulē, kā arī bieži vien jūs…
Trīs populārākie krāpšanas veidi sociālajos tīklos OUCH! 04/2022
Lai gan sociālie tīkli ir lielisks veids, kā sazināties, dalīties un izklaidēties ar citiem, tas ir arī lēts veids, kā kibernoziedznieki var maldināt…
Apgūstiet jaunu izdzīvošanas prasmi: Dziļviltojumu (deepfake) atpazīšana OUCH! 03/2022
Kas ir dziļviltojumi? Vārds «deepfake» ir jēdzienu «dziļa mācīšanās» un «viltojums» kombinācija. Dziļviltojumi ir viltoti attēli, video vai audio ieraksti. Dažreiz tajos redzamie…
Kiberuzbrukuma riskam pakļauts ikviens interneta lietotājs
Kā liecina CERT.LV veiktā iedzīvotāju aptauja 2021. gada nogalē, tad vairāk nekā 70% aptaujāto iedzīvotāju maldīgi uzskata, ka nav pakļauti kiberuzbrukuma riskam. CERT.LV…
Pamaniet un pārtrauciet ziņojumapmaiņas uzbrukumus OUCH! 1/2022
Smikšķerēšana (hibrīdvārds, kas apvieno SMS un pikšķerēšanu) ir uzbrukumi, kas notiek, kad kiberuzbrucēji izmanto SMS, īsziņu sūtīšanas vai līdzīgas ziņojumapmaiņas tehnoloģijas, lai jūs…
Lai šī tīmekļa vietne darbotos, CERT.LV izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes.
Ar Jūsu piekrišanu šajā vietnē papildus var tikt izmantotas statistikas un mārketinga sīkdatnes.
Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzam atzīmēt savu izvēli:
Plašāka informācija un iespēja mainīt savu izvēli šeit.